Maisto yra visur. Skanūs užkandžiai vilioja mus pro parduotuvių langus, gaiviųjų gėrimų reklamą matome kiekviename reklaminiame skyde, o iš greito maisto restoranų į gatvę sklindą gardžiausi aromatai.
Net ir stengiantis valgyti sveikai ir saikingai, minėti dirgikliai mūsų kasdienybėje skatina norą vartoti nesveiką ir kaloringą maistą. Nors galime nejausti alkio , vis tiek esame linkę išgerti papildomą buteliuką limonado ar nusipirkti bandelę kepyklėlėje.
Šių dirgiklių pašalinti iš savo kasdienybės tikrai nepavyks. Tačiau galime apžvelgti savo artimiausią aplinką, pavyzdžiui, namus ar biurą. Tyrimai rodo, kad net nežymūs pokyčiai gali turėti didelį poveikį mūsų svorio valdymui.
Nuotraukoje matomas modelis
01
Planuokite savo pirkinių krepšelį ir stenkitės pirkti maistą, kuris ilgiau suteiks sotumo jausmą.
- Stenkitės nepirkti maisto, kai esate alkani.
- Stenkitės rinktis maistą, kuris turi mažiau kalorijų, bet daugiau baltymų ir skaidulų. Pavyzdžiui, švieži vaisiai ir daržovės, kiaušiniai, jogurtas, šviežia mėsa, viso grūdo gaminiai, pupelės ar lęšiai.
- Rinkitės sezonines daržoves, kurios yra pigesnės ir puikaus skonio.
- Atkreipkite dėmesį, ką dedate į savo pirkinių krepšelį. Atminkite, kad jei kažko neturėsite namuose, to ir nesuvalgysite.
02
Viliojantį maistą stenkitės laikyti mažiau matomoje vietoje
- Stenkitės, kad kaloringas maistas nekristų į akis. Jei nusiperkate kaloringų maisto produktų, rinkitės juos laikyti giliau šaldytuve arba apkraukite kitais produktais.
- Rinkitės tokį maistą, kurį norint suvalgyti, reikia įdėti pastangų. Pavyzdžiui, tai gali būti apelsinai, kuriuos pirmiausia reikia nulupti, arba nelukštenti riešutai, kuriuos turėsite lukštenti po vieną.
- Griežčiausias būdas – namuose laikyti tik tuos maisto produktus, kuriuos reikia virti, troškinti ar kepti. Tai sumažina užkandžiavimo tarp valgių tikimybę.
- Kiekvienas turime kaloringų maisto produktų, kuriuos itin mėgstame. Leiskite sau juos valgyti retkarčiais, o ne kasdien.
- Gali būti, kad po ilgos dienos, neturėsite noro ir energijos maisto gamybai. Pamėginkite gaminti maistą kelioms dienoms į priekį.
Nuotraukoje matomas modelis
03
Kaip jaustis patogiai išėjus kažkur pavalgyti arba žmonių susibūrimuose?
- Iš anksto paskambinkite į restoraną ar kavinę, kad sužinotumėte meniu, arba suraskite jį internete. Tokiu būdu galite patogiai susiplanuoti, ką valgysite.
- Jei einate į socialinį renginį, galbūt galite pasiūlyti atnešti patiekalą ar užkandžių? Tokiu būdu galite pasidalyti savo sveikais patiekalais su kitais.
- Pabandykite gerti gryną arba mineralinį vandenį, o ne alkoholinius gėrimus. Jeigu geriate alkoholį, kad atsipalaiduotumėte arba atšvęstumėte, pabandykite apsiriboti tik vienu nekaloringu gėrimu per dieną, pavyzdžiui, maža stikline vyno.
- Jeigu kas nors pastebi, kad vengiate tam tikrų maisto produktų ir tai pakomentuoja, galite atsakyti maždaug taip: „Aš tiesiog bandau valgyti sveikiau“ arba „Aš tiesiog stebiu, ką valgau“. Jums tikrai nereikia aiškinti plačiau.
- Nepamirškite nebūti pernelyg griežti sau. Nesvarbu, ką valgote ne namuose, pagirkite save už bandymą ir pažvelkite į tai kaip į galimybę mokytis.
- Jeigu ketinate vakarieniauti su draugais ir taip pat norite mėgautis valgiais bei gėrimais, tą dieną pabandykite valgyti šiek tiek mažiau arba atlikti papildomą fizinę veiklą. Tai gali suteikti jums tam tikrą rezervą papildomiems kalorijų kiekiams, kuriuos visi linkę suvartoti būdami smagioje kompanijoje.
Nuotraukoje matomas modelis
04
Fizinis aktyvumas - kasdienė veikla
- Fizinis aktyvumas yra itin svarbus veiksnys svorio metimo procese. Būkite aktyvesni kasdien. Pavyzdžiui, vietoje susitikimo su draugais kavinėje, pasiimkite kavos išsinešimui ir eikite pasivaikščioti.
- Rinkitės lipti laiptais, o ne važiuoti liftu.
- Jei žinote, kad laukia soti vakarienė su draugais, tą dieną stenkitės valgyti šiek tiek mažiau arba daugiau judėkite. Taip išvengsite didelio kalorijų pertekliaus.
- Sportas ir fizinis aktyvumas neturi būti kančia. Suraskite tai, kas Jums patinka ir atitinka Jūsų dienotvarkę.
Nuotraukoje matomas modelis
Nuotraukoje matomas modelis
Atminkite, kad visi esame skirtingi. Vieniems pasitenkinimą teikia fizinė veikla, o kitiems – sveiko maisto gaminimas. Bet kuriuo atveju, aplinka ir jos palaikymas yra labai svarbūs šioje svorio valdymo kelionėje.
Galvokite apie sau artimus žmones - draugus, šeimą ar kolegas. Jie gali būti parama šioje kelionėje.
Atminkite, kad kiekvienas esame skirtingi ir unikalūs. Visi mėgstame skirtingus dalykus ir turime unikalius kūnus bei protus. Svarbiausia yra rasti tai, kas veikia Jums!